‘Ocak 2014’te  1 Kadın 1 Erkek dizisinin yapımcısı Müge TURALI, Mehmetcan YÜKSEL ve Melda PERAHYA YALÇIN tarafından kurulan Ortaks Yapım, yerli – yabancı televizyon dizisi, sinema filmi ve çeşitli programların yanı sıra dijital ortama yönelik yenilikçi yapım projeleri ile fark yaratmak üzere yola çıktı.

Tüm projelerine 360˚ yaratıcı bir bakış açısı ile destek vermektedir. Bünyesinde Pazarlama, PR, Reklam ve Sosyal Medya departmanlarını da barındıran Ortaks Yapım, Müge Turalı, Melda Perahya Yalçın ve Mehmetcan Yüksel ile eğlence ve TV sektöründe hızla başarılı projeler yaratmaya devam etmektedir.”

Müge Turalı

Producer

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Atatürk Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun oldu. Sonrasında reklam sektörüne geçti. Merkez Ajans, Birleşik Reklamcılar gibi ajanslarda çeşitli görevler üstlendi. 1991 senesinde özel televizyonların kurulması ile birlikte televizyon sektörüne geçti. Program koordinatörlüğü, İç yapımlar koordinatörlüğü ve birçok programın yönetmenliğini ve yapımcılığını yaptı. STAR TV, Satel, Kanal D gibi kanallarda yöneticilikler yaptı. Alo Bilgi ve Med Yapım gibi prodüksiyon şirketlerinde birçok yapımın canlı yayın yönetmenliğini yaptı. Kanal D de program müdürlüğü, Doğan Radyolar Gurubu Genel Yayın Koordinatörlüğü ve Reklam Gurup Başkanlığı, Ful Medya ve en son D Prodüksiyon’da Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. 2004 yılında kendi prodüksiyon şirketini kurdu, sonrasında Bando Yapım’da kurucu ortak, yapımcı ve genel yönetmen olarak birçok proje gerçekleştirdi. Benimle Dans Eder misin?, 1 Kadın 1 Erkek, Kiralık Aşk, Tatlı İntikam, Adı Efsane başarılı yapımlara imzasını atan Müge Turalı, Ocak 2014’den beri Ortaks Yapım’ın kurucu ortağı olarak yeni projeler üretmeye devam etmektedir.

Mehmetcan Yüksel

Producer

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Boğaziçi Lisesi ve Edmonds Community College’den mezun olduktan sonra Washington State University “Reklamcılık” bölümünü bitirdi. Bahçeşehir Üniversitesi, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi yüksek lisansını yaptıktan sonra Karma Yapımevi, Altıoklar TV, 1K1E Prodüksiyon, Bando Yapım’da Yapım Koordinatörlüğü yaptı. Esrarlı Gözler, Küçük Hanımın Şoförü, Benimle Dans Eder misin?, Krem, Ruhumun Aynası, Kahve Bahane, Açık Mutfak, 1 Kadın 1 Erkek, 1 Kadın 1 Erkek Aranıyor ve Kiralık Aşk gibi projelerde Yönetici Yapımcı olarak yer alan Yüksel, Ocak 2014’den beri Ortaks Yapım’ın ortağı olarak yeni projeler üretmeye devam etmektedir.

Melda Perahya Yalçın

Producer

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Birkan Yetkin Lisesi’ni bitirdi. Londra’da eğitimini tamamladıktan sonra Karma Yapımevi, Altıoklar TV, 1K1E Prodüksiyon, Bando Yapım’da Genel Koordinatörlük yaptı. Esrarlı Gözler, Küçük Hanımın Şoförü, Benimle Dans Eder misin?, Krem, 1 Kadın 1 Erkek ve Kiralık Aşk gibi projelerde Yönetici Yapımcı olarak yer alan Perahya, Ocak 2014’den beri Ortaks Yapım’ın ortağı olarak yeni projeler üretmeye devam etmektedir.