1 K 1 E

“2008’de başlayan, kadınlarla erkekler arasındaki ilişkileri komik ve samimi bir üslupla anlatan “1 Kadın 1 Erkek” kısa sürede fenomen haline geldi. Demet Evgar ile Emre Karayel’in başrollerini paylaştıkları program; Her yaştan kadın ve erkek izleyiciye hitap ediyor. İlişkiler ile ironik bir biçimde dalga geçen format, ev içinde, arabada, alışverişte, kayınvalidenin evinde, tatilde, spor merkezinde ve akla gelebilecek her yerde geçiyor ve dünyadaki her çiftin yaşayabileceği komik durumları özgün ve çok cesur bir tarzla anlatılıyor.

1 Kadın 1 Erkek’ in orijinali “Love Bugs” adı ile Kanada’da yayınlanmaya başladı. Daha sonra Fransa, İtalya, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, Ukrayna, İsveç, Portekiz, İspanya, Rusya, Hollanda, Meksika, Litvanya, Lübnan, Letonya, İsrail, Yunanistan, Almanya, Belçika, Kanada’ya uyarlanarak yayına girdi. Her yayınlandığı ülkede çok başarılı olup bir fenomen haline gelen program hiçbir kategoriye girmedi ve farklı, özgün bir iş olarak yıllarca ekranda kaldı. Fransa da üstün bir başarı yakalayan format’ın Türkiye de yakaladığı başarı yayınlandığı ülkeler arasında ikinci sırada yer alıyor.. Yayınlandığı platform nedeni ile sosyal medya ve internette de aldığı başarı oranı dünyada birçok alanda farklı birincilikler getirdi.

1 Kadın 1 Erkek “Un Gars Une Fille” dizisinin Türkiye versiyonu 8 Sezon boyunca Türk televizyonlarında yayın hayatına devam etti. Telif hakları Les Productions Avanti Cine Video Inc’a ve özgün fikir, konsept ve senaryo Guy A.Lepage ait. Bugüne kadar 12.000’den fazla skeç çekilen başarılı programın Genel Yönetmenliğini ve yapımcılığını Ortaks Yapım’ ın kurucusu Müge Turalı gerçekleştirdi. “